Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Nevelő-oktató munka tárgyi feltételei

Az iskolában 1975 óta folyik szaktantermi oktatás: fizika-kémia, földrajz-biológia, ének-zene, idegen nyelvi, magyar szaktanterem áll a diákok és pedagógusok rendelkezésére. A számítástechnikai tanteremben harminc számítógép, projektor, szerver segíti a munkát.
Az iskola tárgyi feltételei jók. A számítógépet, audióvizuális eszközök mellett a testmozgást segítő síléccekkel, korcsolyákkal is rendelkezünk.
A szemléltetőeszközök gazdag tárháza teszi színesebbé a nevelő-oktató munkát.
Az iskola könyvtára kicsi, de otthonos. Egy raktári részlegből alakítottuk ki szülői segítséggel.

Oktatási tematika, képzési terv

Az általános képzés mellett emeltszintű matematikai oktatás folyik. Ennek alapozása első osztálytól indul. Harmadik évfolyamtól bővül az APC Stúdió számítástechnikai tematikájával, melynek Nyugat-Dunántúli bázisiskolája intézményünk. Negyedik évfolyamtól két idegen nyelv közül választhatnak a tanulók: német és angol.

Kerettantervünk A és B variációt tartalmaz, ezzel is biztosítva az egyéni képességek minél hatékonyabb fejlesztését. Mindkét variációban kiemelt szerepet kap az anyanyelv, az idegen nyelv és a számítástechnika oktatása. Az A variációban a matematika, a B-ben a készségtárgyak kaptak magasabb óraszámot.

Nagy hangsúlyt fektettünk a tanulási nehézségekkel, családi problémákkal küzdő gyermekek felzárkóztatására. A fejlesztő foglalkozásokat és a gyógytestnevelést is helyben oldjuk meg.

Kertvárosi Általános Iskola Bolyai János Általános Iskolája - 2800 Tatabánya, Hadsereg u. 40/a